Wyświetlacz kolejkowy – informacje i porady

Wyświetlacz kolejkowy to integralny element systemu kolejkowego. To właśnie te urządzenia pełnią funkcję informacyjną, pomagają odnaleźć się w kolejce i mogą wspierać osoby o szczególnych potrzebach. Wśród wielu typów monitorów kolejkowych są takie, których działanie ogranicza się do wyświetlania informacji o kolejce i takie które, poza tym wyświetlać mogą różnego typu multimedia, informacje i wiadomości nie tracąc przy tym najważniejszej funkcjonalności. Nasza firma jako specjalista od systemów kolejkowych, pomoże Ci przebrnąć przez proces doboru urządzeń.

rodzaje wyświetlaczy kolejkowych

System kolejkowy to rozbudowane narzędzie, na które składa się mnóstwo elementów. Jednym z ważniejszych są wyświetlacze. Urządzenie te można podzielić na:

  • Zbiorcze/Grupowe
  • Przywoławcze
  • Stanowiskowe/Gabinetowe
Wyświetlacze kolejkowe

Wyświetlacze zbiorcze i przywoławcze

Wyświetlacze zbiorcze to w zasadzie najczęściej spotykane urządzenia zaraz obok przywoławczych. W przypadku małych placówek jest to czasami jedyny rodzaj urządzenia poza automatem biletowym wykorzystywany w systemie kolejkowym. Ten element systemu nie tylko wskazuje miejsce pacjenta/klienta w kolejce, ale pełni też funkcję przywoływania do odpowiednich stanowisk obsługi i gabinetów. Nierzadko wykorzystywany jest również do emitowania prezentacji czy filmów promocyjnych placówki a nawet materiałów reklamodawcy. Oczywiście nadal zostaje przy tym czytelnym i użytecznym elementem systemu kolejkowego. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku, kiedy chcemy informować pacjentów o ilości oczekujących we wszystkich wybranych przez nas kolejkach.

Wyświetlacz zbiorczy

Wyświetlacze przywoławcze to podobne rozwiązanie do opisanego powyżej. Ten wyświetlacz kolejkowy różni się w zasadzie jedną funkcją. Jak nazwa wskazuje – przywoławczy, bo przywołuje. Oznacza to, że nie pokazuje klientów oczekujących w kolejkach, zamiast tego stale wyświetla osoby przywołane i aktualnie obsługiwane w gabinetach i stanowiskach obsługi. Dzięki temu, nieprzerwanie informujemy o zajętości stanowisk. Wyświetlacze przywoławcze jak i zbiorcze stosuję się najczęściej w rozmiarze 43 cali, pozwala to na czytelne przekazywanie informacji i wyświetlanie multimediów.

Wyświetlacz kolejkowy stanowiskowy i gabinetowy

Wyświetlacze stanowiskowe/gabinetowe to urządzenia, które montujemy najczęściej przy drzwiach do gabinetów lub nad nimi oraz nad stanowiskami obsługi. W przypadku tego rozwiązania w zależności od umiejscowienia stosuje się różne rozmiary i typy. W placówkach medycznych najczęściej polecamy wyświetlacze w rozmiarze 10”, które montowane są w formie tabliczki przy drzwiach do gabinetów. Natomiast w przypadku umiejscowienia urządzenia nad drzwiami, stosuje się często monitory 22 calowe. Poza funkcją wyświetlacza kolejkowego – informacji i wzywanym pacjencie, możemy również wyświetlić nazwę poradni, status przerwy lub badania. Dodatkowo, kiedy taki gabinet jest aktualnie nieczynny, czemu nie wykorzystać wyświetlacza do poinformowania o godzinach pracy lekarzy?

Kiedy mówimy o rejestracji w przychodni lub stanowiskach obsługi w urzędach – myślimy o wyświetlaczach diodowych. Wyświetlacz LED Jest chyba najpopularniejszym typem wyświetlacza w sektorze publicznym. Oszczędne podejście do wykorzystania prądu i czytelnie przekazana informacja to wszystko czego potrzeba w przypadku urzędu czy starostwa. Resztą zajmie się wyświetlacz kolejkowy zbiorczy lub przywoławczy.

Wyświetlacz kolejkowy - czy potrzebny?

Czy system kolejkowy może działać bez wyświetlaczy kolejkowych?

Oczywiście, że tak. Nie raz zrealizowaliśmy projekt u klienta, gdzie jednym urządzaniem w jakie został wyposażony system kolejkowy był automat biletowy. Takie rozwiązanie to raczej nie pełnoprawny system kolejkowy, ponieważ spełnia jedynie funkcję rozmieszczenia pacjentów przy odpowiednich gabinetach z pominięciem wizyty w rejestracji. Lekarz jednak nadal musi wzywać pacjentów do gabinetu wołając. Na pewno więcej korzyści i wygody dla lekarzy i pacjentów przyniesie zamontowanie choć jednego wyświetlacza zbiorczego lub przywoławczego.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Jeżeli ten krótki tekst nie pomógł Ci podjąć decyzji, to bardzo chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej placówki. Wystarczy się z nami skontaktować i umówić się na spotkanie. To nic nie kosztuje a może rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w podjęciu decyzji. Zapraszamy do kontaktu.